Yıldırım Sayacı

FOREND YILDIRIM DARBE SAYACI ( FOREND -LSC)

sayac
Yıldırım sayacı, yakalama uçları, paratoner gibi yıldırımdan korunma ekipmanları tarafından çekilen yıldırım darbelerini kayıt etmek ve saymak amacıyla tasarlanmıştır. Yıldırım sayaçları, deşarj akımının neden olduğu yıldırım darbeleri iniş yoluna seri olarak monte edilir. Yıldırım sayacı kullanımıyla, yıldırımdan korunma ekipmanlarınızın koruma sağlayıp sağlamadığını ve güvenliliğini tespit edebilirsiniz. Bu cihaz, sayım aralığı limitlerinde herhangi bir partisel bakım gerektirmez. Ayrıca dahili ve harici güç kaynağına gereksinimi olmadan çalışır.

Donanımı

Yıldırım sayacı yakalama çubuğu (veya paratoner) iniş iletkenine seri olarak ve daima deşarj akımı yönünde, topraktan yaklaşık 2 metre yüksekteki test klemensinin üzerine monte edilir. Faraday kafesi uygulamalarında birçok iniş iletkeni mevcut olduğundan, yıldırım sayacı tüm korunma tesisatının en yüksek noktasında iletken üzerine veya yapının orta kısmına monte edilir.

Bağlantılar

Yıldırım sayacı ürünle beraber verilen iki bağlantı elemanı kullanımıyla birleştirilir. Alt bağlantı elemanı direk veya endirek olarak test klemensiyle birleştirilir

Özellikleri:

Korunum Tipi :IP 65
Resetlenebilme Durumu : Resetlenemez.
Çalışma Akım Aralığı : 2 – 200 kA .
Sayaç Tipi : 6 haneli mekanik sayaç, seri sayaç
Boyutlar : 11,3x7x4,8 cm

Avantajları:

Kolay montaj edilir ve kullanımı kolaydır.
Çalışması için harici bir güç kaynağına gerek duymaz.